Ginekomastija – tai vyrams būdingas krūties liaukos ir riebalinio audinio išvešėjimas. Šią būklę gali paskatinti įvairūs veiksniai – pavyzdžiui, hormonų disbalansas, genetinis polinkis ar anabolinių hormonų vartojimas. Padidėjusi krūtinės sritis sukelia ne tik fizinį diskomfortą, bet ir psichologinę įtampą ar nepasitenkinimą savo išvaizda. Deja, tačiau paprastai mityba ir sportas nepadeda išspręsti šios problemos, o efektyviausiu sprendimu tampa chirurginė intervencija. Ginekomastijos operacija – procedūra, kurios metu pašalinamas perteklinis audinys atkuriant paciento natūralų krūtinės kontūrą.
Operacijos eiga
Tautrimo Aštrausko klinikoje atliekami keli ginekomastijos operacijos būdai, iš kurių tinkamiausią rekomenduoja gydytojas, atsižvelgęs į individualią paciento situaciją. Ginekomastija vyrams gali būti atliekama:
- Naudojant tik ultragarsinį VASER lipo aparatą (plačiau apie šį metodą – skiltyje „Riebalų nusiurbimas“). Per nedidelius 0,5cm ilgio pjūvelius ultragarsu suardoma liauka ir riebalai, kurie išsiurbiami ultragarsiniu zondu. Ginekomastija ultragarsiniu metodu rekomenduojama tuomet, kai pagrindinė problema – riebalinio audinio perteklius krūtinės srityje.
- Atliekamas pusmėnulio formos pjūvis apatiniame spenelio areolos poliuje, pašalinama krūties liauka. Kai kuriais atvejais šis metodas kombinuojamas su ultragarsiniu liaukos – riebalų išskaidymu.
- Sudėtingesniais atvejais pašalinama krūties liauka su odos pertekliumi – atliekamas krūtų pakėlimas. Operacijos metu atliekamas pjūvis aplink spenelį bei dveji nedideli papildomi horizontalūs pjūviai į abi puses nuo spenelio.
Po ginekomastijos gali būti reikalingos papildomos korekcinės operacijos – dažniausiai riebalų persodinimas dėl neprognozuojamų kontūro įdubimų.
Kada ir kam atliekama ginekomastijos operacija?
Ginekomastija vyrams atliekama tuomet, kai pacientas jaučia fizinį ir / ar psichologinį diskomfortą, nėra patenkintas savo išvaizda ir dėl padidėjusios krūtinės patiria kliūtis kasdienėse veiklose ar socialiniuose santykiuose. Vienos dažniausių priežasčių, kodėl susiduriama su ginekomastija – hormonų disbalansas, paveldimumas ar medikamentų vartojimo pasekmės. Visgi kiekvienas atvejis yra individualus, todėl kviečiame aptarti Jūsų lūkesčius, įvertinti ginekomastijos priežastis ir susipažinti su operacijos eiga apsilankius gydytojo konsultacijoje.
Operacijos trukmė
~2 valandos.
Pasiruošimas ginekomastijos operacijai
- Prieš operaciją būtina konsultacija su operuojančiu gydytoju, kurios metu atliekamas individualios situacijos įvertinimas.
- Jei turite lėtinių ligų ar kitų negalavimų, vartojate medikamentus ar maisto papildus arba Jums praeityje buvo atliktos kitos operacijos, prašome apie tai informuoti.
- Prieš operaciją būtina atlikti kraujo tyrimus, kurie padeda įvertinti bendrą paciento sveikatos būklę ir įvertinti, ar saugu atlikti pasirinktą operaciją.
- Kai kuriais atvejais prieš operaciją rekomenduojame atlikti krūtų echoskopiją.
Pooperacinis periodas
- Gijimo laikotarpiu, 1 mėnesį po operacijos reikia vilkėti specialią kompresinę aprangą, kuri paspartina poodžio susitraukimą.
- Po operacijos galimas diskomfortas krūtinės srityje, tačiau vartojant paskirtus medikamentus gijimo procesas bus kur kas lengvesnis.
- Apie 2 savaites po operacijos gali būti pastebimos kraujosruvos ir patinimas krūtinės srityje.
- Po operacijos rekomenduojame atlikti limfodrenažinių masažų rankomis kursą. Šie masažai suaktyvina limfos tekėjimą, normalizuoja kraujotaką, todėl yra ypač naudingi siekiant sumažinti patinimą ir paskatinti greitesnį gijimo procesą po operacijos.
- Gijimo procesą paspartina fizioterapinės procedūros lazeriu, radijo dažniu, magnetu.