Krūtinės pakėlimas

Krūtinės pakėlimas (mastopeksija) – tai operacija, kurios tikslas – pakoreguoti krūties formą esant didelio laipsnio krūtų pasmukimui, išlaikant natūralų dydį. Nors krūtų pakėlimas gali būti derinamas su krūtinės didinimo operacija, atliekant tik pakėlimą, išsaugomas pirminis krūtinės dydis dėmesį skiriant krūties pozicijos, stangrumo ir formos koregavimui. Krūtų pakėlimo operacija ypač rekomenduojama moterims, kurios pastebi žindymo, svorio netekimo ar senėjimo lemiamus krūtinės pokyčius ir svajoja susigrąžinti pirminę, tačiau ypač natūraliai atrodančią krūtinės išvaizdą.

Operacijos eiga 

Krūtų pakėlimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje, inkaro formos pjūviu, kuris horizontaliai pradedamas po krūtimi, natūralioje raukšlėje, ir pratęsiamas vertikaliai į viršų. Atvejais, kai krūtų pasmukimas minimalus, galimas krūtų pakėlimas atliekant pjūvį tik apie areolą. 

Krūtų pakėlimo operacijos metu nepakeičiamas krūtų tūris, šalinama tik perteklinė oda, dubliuojami liaukos audiniai, mažinama areola iki 38-40 mm., o pjūviai susiuvami tirpstančiais siūlais. Sprendžiant krūtų asimetrijos problemą, galimos kelios opcijos:

 • didesnės krūties sumažinimas;
 • mažesnės krūties papildymas savais riebalais atliekant riebalų persodinimą

Esant poreikiui padidinti krūtų tūrį, krūtinės pakėlimas gali būti kombinuojamas su kita operacija – pavyzdžiui, atliekant krūtinės didinimą implantais arba riebalais. Esant poreikiui pasiekti priešingą rezultatą, galimas krūtų mažinimas ir pakėlimas.

Kada ir kam atliekamas krūtinės pakėlimas? 

Krūtinės pakėlimas (mastopeksija) paprastai atliekamas moterims, susiduriančioms su šiais ilgainiui atsirandančiais ar natūraliai esamais krūtinės požymiais:

 • Po gimdymo ir žindymo, kai krūtys praranda savo pradinę formą ir stangrumą (atlikti operaciją rekomenduojama ne anksčiau nei praėjus 4-6 mėnesiams po gimdymo ar žindymo).
 • Po didelio svorio netekimo, kuomet sumažėja krūtų tūris ir krūtinės audiniai nusileidžia.
 • Kai krūtys nusileidžia dėl natūralaus senėjimo proceso.
 • Kai krūtys natūraliai nusileidusios, nesimetriškos (pavyzdžiui, viena krūtis yra žemiau už kitą) ar krūtinės speneliai bei areolos nuleistos žemyn, išsiplėtę.

Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl rekomenduojame kreiptis į kliniką ir Jūsų lūkesčius bei klausimus aptarti konsultacijoje su operaciją atliekančiu gydytoju.

Operacijos trukmė 

Apie 2-3 valandos.

Pasiruošimas krūtinės pakėlimo operacijai 

 • Prieš atliekant operaciją būtina konsultacija su operuojančiu gydytoju.
 • Jei turite lėtinių ligų ar kitų negalavimų, vartojate medikamentus ar maisto papildus arba Jums praeityje buvo atliktos kitos operacijos, prašome apie tai informuoti konsultacijos metu.
 • Prieš operaciją būtina atlikti kraujo tyrimus, kurie padeda įvertinti bendrą paciento sveikatos būklę ir įvertinti, ar saugu atlikti pasirinktą operaciją.
 • Prieš operaciją rekomenduojame atlikti krūtų echoskopiją, o esant indikacijai ar rizikos veiksniams – ir krūtų mamogramą.

Pooperacinis periodas 

 • Didesnis tinimas ir kraujosruvos pastebimos 2-3 savaites po operacijos atlikimo, o randai ir krūtys gali formuotis iki 1,5-2 metų.
 • 1-3 mėnesius po krūtinės pakėlimo operacijos vilkėti kompresinę liemenėlę. Tikslesnis laikotarpis gali varijuoti atsižvelgus į individualią situaciją.
 • Po operacijos rekomenduojame atlikti limfodrenažinių masažų rankomis kursą. Šie masažai suaktyvina limfos tekėjimą, normalizuoja kraujotaką, todėl yra ypač naudingi siekiant sumažinti patinimą ir paskatinti greitesnį gijimo procesą po operacijos.
 • Gijimo procesą paspartina fizioterapinės procedūros lazeriu, radijo dažniu, magnetu.
 • Po krūtų pakėlimo operacijos išlieka spenelių jautrumas ir galimybė žindyti krūtimi.

Kaina

Krūtų pakėlimas
3600 - 4000 EUR

Tiksli kaina nustatoma atsižvelgus į individualų pacientės atvejį.

Į operacijos kainą įskaičiuota:

Operacija
Bendrinė nejautra
Medikamentai
Nakvynė klinikoje
Maitinimas
Speciali kompresinė liemenėlė
Operacijos pjūvio vietų perrišimai, siūlų traukimas
Pooperacinės apžiūros Tautrimo Aštrausko klinikoje Vičiūnų g. 24, Kaune

Dažniausiai užduodami klausimai dėl krūtų pakėlimo