Dalis odos darinių yra įgimti, dalis atsiranda su amžiumi. Dažniausiai pasitaikantys odos dariniai yra apgamai, kurie didelės bėdos nesukelia, nes dažniausiai yra gerybinai, tačiau net ir gerybinis apgamas turi tikimybę supiktybėti, ypač jei jis yra dažnai traumuojamose ar saulėje eksponuojamose vietose. Todėl pastebėjus naujai atsiradusį ar besikeičiantį (didėjantį, keičiantį spalvą, opėjantį, kraujuojantį ir pan.) odos darinį nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Gerybinių odos darinių šalinimas atliekamas ne vien estetiniais tikslais, tai ir odos onkologinių ligų profilaktikos dalis.
Odos darinius galima gydyti lazeriu, veikiant lokaliu šalčiu, specialia šviesa ir kitais būdais, tačiau efektyviausias ir saugiausias būdas yra chirurginis. Pašalintą audinį visada galima ištirti histologiškai ir tiksliai nustatyti jo prigimtį, piktybiškumą, operacijos radikalumą.
Po procedūros pacientai beveik iš karto gali eiti namo. Tris dienas rekomenduojama nešlapinti žaizdos. Dar keletą savaičių reikėtų vengti aktyvių judesių, kurie galėtų tempti randą.