Dalia Rukanskienė

Dalia Rukanskienė gydytoja radiologe dirba nuo 2007 metų. Tautrimo Aštrausko klinikoje dirba nuo 2014 metų, ir per trumpą laiką spėjo užsitarnauti kolegų, pacienčių ir jų artimųjų simpatijas dėl savo profesionalumo, rūpestingumo ir atsidavimo darbui.

Gydytoja turi daug praktikos tiriant moteris su krūtų implantais. D. Rukanskienė ultragarso (UG) tyrimo metu vertina ir implantų būklę, ir krūtų parenchimą (krūtų audinius).

Moterims pataria, kaip dažnai reikia tirtis savo krūtis ir kokiais būdais (kada reikalingas ultragarso (UG) tyrimas, kada mamografija, o kada – magnetinio rezonanso tomografija (MRT)).

Domėjimosi sritys

Gydytoja domisi krūtų ligų diagnostika ir šioje srityje dirba didžiausioje universitetinėje ligoninėje Lietuvoje.

Tautrimo Aštrausko klinikoje gydytoja atlieka krūtų echoskopijas, išsamiai konsultuoja ir pataria pacientėms dėl krūtų būklės, pasiruošimo krūtų operacijai ar pooperacinio laikotarpio.

Mokslinė veikla

Šiuo metu gydytoja yra LSMU ligoninės Kauno klinikų Radiologijos klinikos doktorantė. Disertacijos tema – „Vaizdinių tyrimų diagnostinė vertė krūties vėžio metastazėms pažastiniuose limfmazgiuose nustatyti”. Kelių mokslinių straipsnių autorė ir bendraautorė. Skaito paskaitas studentams, pranešimus mokslinėse konferencijose.

Narystė

  • Gydytoja dalyvauja Radiologijos klinikos bei tarpklinikiniuose pasitarimuose, Lietuvos radiologų asociacijos (LRA) bei Kauno Krašto radiologų draugijos (KKRD) organizuojamuose renginiuose.
  • Nuo 2007 m. yra Kauno Krašto Radiologų draugijos (KKRD) narė.
  • Nuo 2012 m. – Europos Radiologų draugijos (ECR) ir Europos Krūtų vaizdinės diagnostikos asociacijos (EUSOBI) narė. 

Tarptautinė patirtis

Dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose radiologijos seminaruose ir kongresuose (Ispanijoje, Italijoje, Austrijoje, Olandijoje).