Veido pakėlimas per 3 centimetrų pjūvelį | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Veido pakėlimas per 3 centimetrų pjūvelį

2012-08-21
Bėgantys metai neišvengiamai keičia mūsų išvaizdą, veide negailestingai įspausdami gilias raukšles ir jaunystę paversdami tik mielu prisiminimu. Turbūt nebuvo tokios epochos, tokios visuomenės ar tokio žmogaus, kuris nesvajotų atitolinti senatvę ar bent trumpam sugrįžti į jaunystę. Vienas iš būdų pajauninti save – ryžtis plastinei operacijai. Tiesa, kai kurie klaidingai mano, kad tokios operacijos visada susijusios su dideliais pjūviais ir randais, kuriuos tenka slapstyti nuo aplinkinių akių. O kaip yra iš tiesų?
 
Praėjo daugiau kaip šimtas metų nuo tada, kai buvo atliktas pirmasis veido pakėlimas. Tais laikais bandymai chirurginiu būdu jauninti veidą apsiribojo odos pertekliaus, dėl kurio formuojasi raukšlės, pašalinimu ir odos patempimu kaktoje ir apie ausis. Žinoma, veido senėjimas yra kur kas sudėtingesnis procesas nei tik odos pertekliaus atsiradimas, todėl tokių operacijų rezultatai nebūdavo ilgalaikiai.
 
Nuodugnūs anatomijos ir senstančio veido fiziologijos tyrimai atskleidė daugybę paslapčių, kurios leido geriau suprasti, kokie pokyčiai bėgant laikui keičia mūsų veido bruožus. Šiuolaikine plastine veido chirurgija būtent ir siekiama atitaisyti tuos pokyčius, dėl kurių veidas sensta, ir tuo pačiu užtikrinti kuo ilgalaikiškesnį bei natūralesnį jauninančios procedūros efektą.
 
Operacijos metu didžiausias dėmesys dabar kreipiamas ne į odos patempimą, bet į gilesnių struktūrų, kurios su amžiumi praranda tonusą, korekciją. Stengiamasi atstatyti ištampytus raiščius ir veido raumenis (paviršinę muskuloaponeurotinę sistemą, angl. SMAS), o kartu grąžinti jaunystėje turėtas tūrines minkštųjų audinių proporcijas. Yra pasiūlyta daugybė metodikų, kaip atlikti veido pakėlimą, tačiau šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas tokioms operacijoms, kurios yra maksimaliai saugios ir minimaliai invazinės.
 
Šių dienų aukso standartas estetinėje  veido chirurgijoje – endoskopinės operacijos. Jų metu atliekami kiek įmanoma mažesni pjūveliai, o pagrindinis operacijos etapas atliekamas po oda, veiksmus kontroliuojant vaizdo kamera. Norint atlikti kaktos ir vidurinės veido dalies pakėlimą, užtenka poros 3 centimetrų pjūvių kaktos plaukuotoje dalyje ir burnos gleivinėje, tad po operacijos praėjus  keliems mėnesiams randų pastebėti praktiškai nebeįmanoma. Be to, vaizdo kamera galima kelis kartus padidinti vaizdą – tai užtikrina saugumą ir preciziškumą operacijos metu.
 
Kada verta pradėti svarstyti apie veido pakėlimą, griežtai pasakyti sunku, tačiau dauguma plastikos chirurgų sutinka, kad rezultatai žymiai geresni ir tvaresni, kai operuojamo paciento veide amžiniai pokyčiai dar nėra labai ryškūs. Beje, veide žymes palieka ne tik laikas; mus taip pat sendina stresas, rūkymas, nemiga, saulės poveikis. Apie ketvirtąjį žmogaus gyvenimo dešimtmetį ima rastis raukšlių apie akis, žemyn ima svirti išoriniai antakių kampai, atsiranda odos perteklius viršutiniuose vokuose. Tiems, kurie dažnai raukosi, ryškėja gilios vertikalios raukšlės tarp akių, nusvyra vidiniai antakių kraštai, atsiranda pavargusio ir pikto veido išraiška. Penktojo gyvenimo dešimtmečio pradžioje keičiasi ir vidurinioji veido dalis: "plokštėja" skruostai, gilėja viršutinę lūpą su nosimi jungiančios šoninės raukšlės. Prasidėjus šeštajam dešimtmečiui, atsiranda pažandės, formuojasi pasmakrio raukšlės, riebalų maišeliai.
 
Deja, veido pakėlimas negali sustabdyti senėjimo proceso, todėl ir po operacijos vyks natūralus senėjimas, tik nuo kito atskaitos taško. Kai kurie pacientai ryžtasi veido pakėlimo procedūrą kartoti po kelių ar keliolikos metų, tačiau teigiama, kad to net ir nedarant veidas išliks jaunesnis, nei atrodytų be operacijos.


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti