Veido pakėlimas - veido operacijos | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

 
Veido pakėlimas (angl. facelift) – tai chirurginė procedūra, skirta pašalinti ar sumažinti senėjimo sukeltus pakitimus veide ir kakle.
 
Vidurinės veido dalies pasmukimas gali suformuoti gilias raukšles po apatiniais vokais bei tarp nosies ir viršutinės lūpos (nazolabialines), dėl to jūsų veidas atrodys pavargęs ir liūdnas. Veido riebalinio audinio smukimas ir persiskirstymas bei veido raumenų tonuso sumažėjimas pasireiškia karančio pagurklio bei žandenų atsiradimu ir kaklo raukšlėjimusi.
 
Veido pakėlimas skirtas minėtų požymių korekcijai, tačiau tai procedūra, kurią būtina individualiai parinkti pagal kiekvieno paciento poreikius, nes amžiniai pokyčiai kiekvieno iš mūsų veide vystosi labai skirtingai. Kartais gali būti rekomenduojama pakėlimą atlikti tik  vidurinėje veido dalyje, kitais atvejais rekomenduojamas tradicinis veido pakėlimas. Neretai kartu atliekamos ir kitos procedūros veide (pvz.: vokų plastika, nosies korekcija, riebalų persodinimas, įvairių užpildų injekcijos ir kt.).
 

Veido operacija

 
Tradicinis veido pakėlimas apima kaktos pakėlimą, vidurinės veido dalies pakėlimą, smakro ir kaklo korekciją. Operacija atliekama per pjūvius daromus ties plaukų linija kaktoje, smilkiniuose ir aplink ausis, todėl sugiję randai gana gerai maskuojami. Šioje klinikoje veido pakėlimas atliekamas naudojant pažangią endoskopinę techniką, kuri leidžia operaciją atlikti per dar mažesnius pjūvius. Operacijos esmė – ne tik patempti odą ir išlyginti raukšles, bet kartu atlikti veido poodinio sluoksnio bei raumenyno pakėlimą, bei tinkamą veido riebalinio audinio perskirstymą.
 
Veido pakėlimas
         
Veido pakėlimas   Veido pakėlimas   Veido pakėlimas
         
Audinių tempimo vektoriai   Odos pjūvio tempimo vektoriai   Pooperacinio rando vieta

  Veido dalių proporcijos prieš ir po veido pakėlimo  
     
  Veido dalių proporcijos prieš ir po veido pakėlimo  
     
  Prieš / Po  

Operacinė rizika
 
Kaip ir kiekviena intervencija, veido pakėlimas gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, pooperacinis skausmas, veido tinimas, veržimas, audinių skysčių ar kraujo kaupimasis, akių sudirginimas. Rečiau pasitaiko užsitęsęs kraujavimas, žaizdos kraštų išsiskyrimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija. Kitas galimas komplikacijas ar nepageidaujamas reakcijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
 
Pooperacinis laikotarpis
 
Įprastai į darbą pacientai sugrįžta po 2-4 savaičių, tačiau mėlynės visiškai išnyksta ir randai galutinai susiformuoja per maždaug pusę metų, todėl gali tekti naudoti papildomas kosmetikos priemones.
 
Veido pakėlimo kosmetinis efektas gali trukti ne vienus metus ar dešimtmečius, tačiau tai nemaža dalimi priklauso ir nuo pacientų gyvenimo būdo.
 
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti