Savų kamieninių lastelių persodinimas | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Savų kamieninių ląstelių persodinimas

 
Savų kamieninių ląstelių persodinimas – tai procedūra, skirta įvairių kūno vietų jauninimui, lėtinių žaizdų gydymui, kūno linijų korekcijai (naudojant kamienines ląsteles kartu su riebalų persodinimu). Kamieninės ląstelės išgaunamos iš to paties paciento riebalinio audinio, taigi riebalų siurbimas ir kamieninių ląstelių persodinimas atliekamas kartu.
 
Procedūra
 
Iš pradžių, specialia kiurete, naudojant neigiamą slėgį, paimami riebalai. Norint gauti kelis mililitrus kamieninių ląstelių, reikia nusiurbti kelis šimtus mililitrų riebalinio audinio, todėl dažniausiai atliekamas riebalų siurbimas nuo tų vietų, kur yra šioks toks jų perteklius – pivo, šlaunų, juosmens. Vėliau riebalai apdorojami specialiame įrenginyje. Jie veikiami fermentais, filtruojami, centrifuguojami, kol galiausiai kamieninės ląstelės atskiramos nuo riebalinio audinio. Paruoštas kamieninių ląstelių koncentratas gali būti suleidžiamas į tas vietas, kurias norima jauninti, pavyzdžiui, apie akis, lūpas, kitas veido sritis. Įrodyta, kad kamieninių ląstelių, išgautų iš savo riebalinio audinio, koncentratas, pagreitina lėtinių, komplikuotų žaizdų gijimą. Kamienines ląsteles taip pat galima maišyti su papildomai paimtais ir persodinimui paruoštais riebalais. Tokiu atveju kamieninėmis ląstelėmis “praturtiniti” riebalai naudojami krūtų, sėdmenų didinimui, veido jauninimui, raukšlių lyginimui, krūtų atkūrimui, kitų defektų koregcijai. Riebalų, naudojamų persodinimui, “praturtinimas” kamieninėmis ląstelėmis leidžia tikėtis geresnių rezultatų.
 
Riebalų persodinimas
         
  Savų kamieninių lastelių persodinimas   Savų kamieninių lastelių persodinimas  
         
  Vietos, iš kurių dažniausiai imami riebalai   Riebalų siurbimo kiuretė paodyje  
 
Nepageidaujamas poveikis
 
Kadangi kamienių ląstelių persodinimas iš esmės yra ir riebalų siurbimas, ir persodinimas, tai ir nepageidaujamos reakcijos susijusios su abiem procedūromis. Dėl procedūros gali pasireikšti reakcija į anesteziją, skausmas, deginimo jausmas, mėlynės, pjūvelių sekrecija, odos pertekliaus atsiradimas, infekcija. Kitas galimas komplikacijas ar nepageidaujamas reakcijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
 
Rezultatas
 
Pacientas atgauna darbingumą po 1-2 sav., 2-4 sav. rekomenduojama vengti fizinio krūvio.
Persodinus kamienines ląsteles, toje vietoje prasideda tarsi jaunėjimo, regeneracijos procesas, todėl galutinis rezultatas matomas tik po procedūros praėjus metams ar dar daugiau. Procedūros efektas ilgalaikis, tačiau jis nemaža dalimi priklauso nuo pacientų gyvenimo būdo, mitybos, fizinio aktyvumo.
 
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti