Riešo kanalo atvėrimas | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Paslaugos įkainiai

55 m. pacientė: "Prieš ketverius metus pastebėjau, kad naktimis mane nubudina rankos skausmas. Pabudus jausdavau tirpimą nykštyje, smiliuje ir didžiajame piršte. Iš pradžių tai buvo problema, į kurią nekreipiau dėmesio, tačiau pastaruosius pusę metų nebegalėjau normaliai išsimiegoti. Tekdavo keltis naktį kas 1-2 valandas ir vaikščioti po kambarį purtant ranką, kol skausmas šiek tiek aprimdavo. Pirštų tirpimai ilgainiui nebepraeidavo ir dienos metu, kol galiausiai tapo nuolatiniai. Namų ruoša tapo tikra kančia, viskas krisdavo iš rankų, buvo sunku net rašikliu naudotis...

Po operacijos jau kitą rytą pabudusi savoj lovoj supratau, kad pirmą kartą po ilgų kančių ir bemiegių naktų išsimiegojau. Jaučiau tik nedidelį maudimą pjūvio vietoje, tokį, koks būna įsipjovus į pirštą. Esu be galo laiminga ir dėkinga..."


Riešo kanalo sindromas


Riešo kanalo sindromas – tai vidurinio nervo spaudimo riešo kanale sukeltų simptomų (jutimo sutrikimas plaštakoje, skausmas bei tirpimas, ypač naktimis, smulkių daiktų suėmimo sutrikimas) visuma. 

Riešo kanalas yra siauras netamprus tunelis. Jo dugną ir sienas suformuoja riešo kaulai, o iš viršaus dengia jungiamojo audinio juosta, vadinama skersiniu riešo raiščiu. Šiuo kanalu be viduriniojo nervo dar eina visų pirštų lenkiamosios sausgyslės. Sumažėjus paties tunelio spindžiui arba padidėjus kanalu einančių struktūrų apimčiai, padidėja spaudimas riešo kanale ir pasireiškia ligai būdingi simptomai: I-IV rankos pirštų tirpimas, naktiniai rankos skausmai, rytinis plaštakos tinimas, sustingimas. Ligoniai dažnai keliasi naktimis ir purto plaštaką, kad simptomai sumažėtų.

Dažniausios ligos priežastys – sausgyslių uždegimas dėl nuolatinio įtempto fizinio rankų darbo, riešo kaulų ir sąnarių deformacijos dėl reumatoidinio artrito, traumų, navikų, ir kt. Labai dažnai riešo kanalo sindromas būna susijęs su hormoniniais pokyčiais organizme, todėl neretai simptomai atsiranda arba sustiprėja nėštumo metu, menopauzėje ar sergant tam tikromis endokrininės sistemos ligomis.

Operacija
 
Kai riešo kanalo sindromui būdingi simptomai tampa pastovūs ir konservatyvios gydymo priemonės nebepadeda, rekomenduojamas operacinis gydymas. Operacijos tikslas – atverti riešo kanalą t.y. perpjovus skersinį riešo raištį sumažinti spaudimą kanale. Operacija atliekama vietinėje infiltracinėje nejautroje – į audinius operuojamoje vietoje sušvirkščiama nuskausminamųjų vaistų tirpalo. Delne daromas išilginis 3-4 cm pjūvis per išilginę raukšlę arba greta jos, atveriamas riešo kanalas, įvertinama riešo kanale esančių struktūrų būklė, pagal reikalą atliekami papildomi gydomieji veiksmai. Po operacijos žaizda susiuvama ir sutvarstoma tvarsčiais.

Operacinė rizika

Kiekvienam gydymo metodui būdinga tam tikra rizika, komplikacijų pavojus. Jūsų gydytojas stengsis kuo efektyviau išvengti arba sumažinti komplikacijų riziką.
 
Po operacijos plaštaka gali patinti, skaudėti, pakraujuoti iš operacinių žaizdų, susidaryti kraujosruvos po oda. Šie požymiai įprastai išnyksta per kelias dienas ar savaites. Kraujavimo iš operacinės žaizdos, pooperacinių kraujosruvų riziką didina kraujo krešėjimą mažinantys vaistai ar ligos, sutrikdančios kraujo krešėjimą. Todėl prieš operaciją negalima vartoti krešėjimą mažinančių bei kraują “skystinančių” vaistų.
 
Su riešo kanalo atvėrimu susijusios, tačiau retai pasitaikančios komplikacijos: nervo ar pirštų lenkiamųjų sausgyslių, arterinio lanko pažeidimas, nepilnas kanalo atvėrimas, nervo prirandėjimas prie aplinkinių audinių, ypatingai retais atvejais gali susidaryti skausminga neuroma.
Kaip ir visose chirurgijos srityse, žaizda gali supūliuoti, pasireikšti žaizdos infekcija. Jos gydymui gali būti skiriami antibiotikai. Ypatingai svarbu, kad prieš operaciją pacientas/ tė būtų sveikas/a, nesirgtų jokiomis gretutinėmis ligomis, susijusiomis su padidėjusia komplikacijų rizika. Apie esančias gretutines ligas, vartojamus vaistus būtina pasakyti gydytojui. 

Pooperacinis laikotarpis

Rekomendacijos po operacijos:
žaizda pavaloma antimikrobiniu tirpalu ir sutvarstoma sausu steriliu tvarsčiu kas 2-3-ią parą;
siūlai šalinami 10-14 pooperacinę parą, kai žaizda visiškai sugyja;
po operacijos leidžiama laisvai judinti pirštus, todėl iškart galima naudotis plaštaka- valgyti, rašyti, dirbti kompiuteriu ir t.t. 
nepatartina dirbti sunkesnių fizinių darbų. Įprasta veikla pilnu krūviu rekomenduojama užsiimti praėjus mėnesiui po operacijos kai žaizda sugijus ir randas sutvirtėja.

Paslaugos įkainiai
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti