Riebalų persodinimas, krūtinės didinimas riebalais
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Riebalų persodinimas

 
Riebalų persodinimas (lipoaugmentacija, liposkulptūra) – tai procedūra, skirta kūno linijoms koreguoti ar kai kurioms kūno dalims padidinti. Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio. Taigi dažnai riebalų siurbimas ir persodinimas atliekami kartu: riebalinis audinys pašalinamas iš ten, kur jo per daug (sėdmenų, šlaunų, nugaros) ir persodinamas ten, kur reikia linijų korekcijos (į krūtis, sėdmenis, veido raukšles).
 
Operacija
 
Riebalai paimami specialia kiurete, naudojant neigiamą slėgį (tuo atveju, kai riebalinių ląstelių reikės persodinimui, siurbiama ne aparatu, o švirkštu – taip ląstelės mažiau traumuojamos, daugiau jų lieka gyvybingos, geriau prigyja). Vėliau riebalų ląstelės kruopščiai paruošiamos persodinimui: plaunamos, atskiriamos nuo audinių skysčio. Paruoštas audinys švirkštais leidžiamas į reikiamas vietas, paskleidžiant ir tolygiai paskirstant ląsteles paciento poodyje. Kuo atidžiau jos paskirstomos, tuo didesnis kiekis jų prigyja. Vienu kartu į krūtį dažniausiai suleidžiama 100-300 ml, į sėdmenis – 200-600 ml, į veido raukšles - keli ml riebalinio audinio. Žinoma, kuo didesnis kiekis persodinamas, tuo mažesnė tikimybė jam visam prigyti.
 
Riebalų persodinimas
         
  Riebalų persodinimas   Riebalų persodinimas  
         
  Vietos, iš kurių dažniausiai imami riebalai   Riebalų siurbimo kiuretė paodyje  

Operacinė rizika
 
Pagrindinis riebalų persodinimo nepageidaujamas poveikis – persodinto audinio rezorbcija (išnykimas, tūrio sumažėjimas). Tačiau priklausomai nuo riebalų siurbimo technikos, atidumo juos suleidžiant, individualių paciento organizmo savybių, prigyti gali 30-90 proc. persodinto riebalinio audinio tūrio. Kitos komplikacijos – infekcija, kraujavimas, audinių skysčio kaupimasis, pasitaiko gana retai (1-5 proc. atvejų).
 
Pooperacinis laikotarpis
 
Pacientas atgauna darbingumą po 1-2 sav., 2-4 sav. rekomenduojama vengti fizinio krūvio.
Riebalų persodinimo kosmetinis efektas ilgalaikis, tačiau jis nemaža dalimi priklauso nuo pacientų gyvenimo būdo, mitybos, fizinio aktyvumo.
 

Pavyzdžių galerija

Riebalų persodinimas padeda, kai reikia užpildyti įkritusias akis ar skruostus, suteikti apimties plonoms kūno dalims, patobulinti jų formą, padidinti krūtinę ar sėdmenis. Ši procedūra skirta kūno linijoms koreguoti ar kai kurioms kūno dalims padidinti. Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio. Taigi dažnai riebalų siurbimas ir persodinimas atliekami kartu: riebalinis audinys pašalinamas iš ten, kur jo per daug (sėdmenų, šlaunų, nugaros) ir persodinamas ten, kur reikia linijų korekcijos (į krūtis, sėdmenis, veido raukšles).

Persodinimui naudojamos natūralios medžiagos, o ne implantai, kas dažnai skatina klientus rinktis būtent šią operaciją. Procedūra yra pakankamai paprasta ir saugi, ji nepalieka didelių randų, nepažeidžia kraujagyslių ir nervų. Recipiento ląstelės sutampa su donoro ląstelėmis, todėl eliminuojama bet kokia atmetimo riziką. Tai suteikia organizmui minimalų diskomfortą ir tuo pačiu leidžia pašalinti riebalus iš nepageidaujamų kūno vietų.

Dabar riebalais galima pagerinti arba atkurti ir krūtų apimtį. Krūtinės didinimas riebalais panašus į didinimo geliu techniką, tačiau šiuo atveju galima nesibaiminti dėl alerginių ar atmetimo reakcijų, tad procedūra yra labai saugi, o jos rezultatas – puikiai bei natūraliai atrodanti krūtinė. Ji taikoma defektų, atsiradusių didinant krūtis implantais, šalinimui, koreguojama nedidelė asimetrija, atliekamas implanto kontūravimas. Blogai atrodantys, į oda aptemtus balionus panašūs implantai gali sugadinti kiekvienos moters išvaizdą, tačiau šią estetinę problemą galima išspręst tam tikras vietas užpildžius riebalais. Susiję straipsniai

Auksas iš riebalų

Grožis kuriamas riebalų ląstelėmis

Riebalų ląstelės – neįkainojama gamtos dovana

Skulptūra operacinėje

 Kada tinkamiausias laikas operuotis?
 
 
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti