Populiariausi mitai apie krūtų didinimą | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Populiariausi mitai apie krūtų didinimą

2012-08-21
Jungtinėse Amerikos Valstijose krūtų didinimas implantais yra bene dažniausiai atliekama plastinės chirurgijos operacija. Apie ją daug kalbama tiek viešojoje erdvėje, tiek privačiame gyvenime, taigi visai nenuostabu, kad ši tema netruko apaugti įvairiais gandais ir mitais. Lietuvoje taip pat vis daugiau moterų ryžtasi krūtų didinimui, todėl būtų protinga kartu su populiarėjančia grožio procedūra ateinančių mitų atsikratyti, jiems dar neįsigalėjus. Šiame straipsnyje pateikiami keli dažniausiai visuomenėje paplitę mitai apie krūtų implantus.
 
Mitas: Aplinkiniai nesunkiai pastebės, kad krūtinė padidinta implantais
Faktas: Jei implantai ir operacijos technika parenkami atsižvelgiant į pacientės anatomines ypatybes, krūtys dažniausiai atrodo labai natūraliai. Patyręs plastikos chirurgas visada patars, kaip pasiekti tokių rezultatų, kokių nori pacientė. Ne vienas eksperimentas, kurio metu respondentams buvo rodomi operuotų ir neoperuotų moterų biustai patvirtino, kad sėkmingai atlikta operacija užtikrina natūralią krūtų išvaizdą.  Žinoma, kai įdedami neproporcingai dideli implantai, kalbėti apie natūralumą nėra prasmės.
 
Mitas: Moterys su krūtų implantais negali žindyti
Faktas: Absoliučiai daugumai moterų krūtų implantai nėra kliūtis žindyti, nes implantai neturi jokios įtakos pieno gamybai. Vis tik kartais pieno išskyrimas gali sutrikti, tačiau tai gana reti atvejai, kurių tikimybę galima dar sumažinti, parenkant tinkamą operacijos techniką. Kai kurios moterys taip pat klaidingai mano, kad dėl krūtų implantų gali pablogėti pieno kokybė. Tai visiškai neatitinka tikrovės, nes implantai neturi sąlyčio su pienu, o pieno kokybė daug labiau priklauso nuo moters bendros sveikatos būklės ir mitybos.
 
Mitas: Krūtų implantai sukelia krūties vėžį
Faktas: Tyrimai dėl krūtų implantų saugumo atliekami jau daugelį metų ir iki šiol nėra nustatyta, kad jie didintų krūties vėžio ar kokios kitos ligos tikimybę. Šiuolaikiniai krūtų implantai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami prieš kelis dešimtmečius. Dabartiniams krūtų impantams keliami labai dideli kokybės ir saugumo reikalavimai, todėl prieš išleidžiant į rinką, su jais atliekama galybė sudėtingų bandymų ir klinikinių tyrimų. Deja, vis dar pasitaiko atvejų, kai neatsakingi ar net nesąžiningi gamintojai, masindami mažesne kaina, pateikia ir nekokybiškų ar nesaugių gaminių, tačiau plastikos chirurgas visada patars, kuriuo gamintoju galima pasitikėti.
 
Mitas: Krūtų implantus reikia keisti kas 5-10 metų
Faktas: Prieš operaciją neįmanoma pasakyti, kiek laiko pacientė nešios krūtų implantus, tačiau jei reguliariai tikrinant krūtis nenustatoma pakitimų, implantų keisti tikrai nereikia. Nemaža dalis moterų po vienintelės operacijos implantus sėkmingai nešioja visą gyvenimą. Apie 10% moterų implantus vis tik prireikia pakeisti per pirmus 10 metų. Žinoma, yra ir tokių, kurios prašo pakeisti implantus dėl to, kad jų nebetenkina esamų implantų dydis.
 
Mitas: Krūtų didinimas implantais negali sukelti komplikacijų
Faktas: Bendras komplikacijų dažnis po krūtų didinimo impantais nėra didelis, bet kaip ir kiekviena intervencija, krūtų didinimas implantais turi vienokią ar kitokią riziką. Viena nemaloniausių ir dažniausiai pasitaikančių nepageidaujamų reakcijų po krūtų didinimo – implanto kapsulės kontraktūra. Tai yra kieto dangalo apie implantą susiformavimas, kuris gali deformuoti krūtį ir sukelti nemalonius pojūčius. Šią komplikaciją dažniausiai tenka gydyti, atliekant pakartotinę operaciją.
 
Mitas: Po krūtų didinimo implantais moteris privalo keisti savo fizinį aktyvumą
Faktas: Krūtų implantai gaminami iš itin tvirtų medžiagų, todėl moterims, kurių krūtys padidintos, nei įprastas, nei ekstremalus, nei kontaktinis sportas nėra tabu. Fizinio aktyvumo ribojimų privalu laikytis tik tol, kol tęsiasi gijimas – tai gali trukti keletą savaičių po operacijos.


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti