Pilvo plastika | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Pilvo plastika

 
Pilvo plastika (abdominoplastika) yra chirurginė procedūra, skirta odos ir riebalų pertekliui pilvo srityje pašalinti bei koreguoti pilvo sienos laisvumą. Kosmetinė pilvo plastika gali būti atliekama ir kaip vienas iš kūno kontūro korekcijos etapų. Pilvo sienos laisvumas ir odos pasmukimas dažnas gimdžiusioms, ypač ne vieną kartą, moterims, taip pat moterims po ginekologinių operacijų. Neretai odos perteklius priekinėje pilvo sienoje atsiranda po didesnių kūno masės pokyčių. Nors dažniau pilvo plastika atliekama moterims, ji daroma ir vyrams.
 

Pilvo plastikos operacija

 
Pilvo plastika pradedama skersiniu pjūviu pilvo apačioje šiek tiek aukščiau gaktos plaukų, antras pjūvis daromas virš bambos. Pati bamba išlaisvinama iš ją supančių audinių, o operacijos pabaigoje įsiuvama naujoje vietoje. Viršutinis ir apatinis pjūviai sujungiami, taip išpjaunamas elipsės formos odos ir riebalų perteklius. Vėliau specialiomis siūlėmis suartinami tiesieji pilvo raumenys, o atsiradęs odos ir poodinio sluoksnio defektas pilvo sienoje uždengiamas virš bambos esančiais audiniais.
 
Kai kuriais atvejais, kai audinių perteklius nedidelis, o virš bambos audiniai elastingi, galima atlikti mini pilvo plastiką. Jos metu viršutinis pjūvis daromas po bamba; taip pašalinama kur kas mažiau audinių.
 
Pilvo plastika
         
  Pilvo plastika   Pilvo plastika  
         
  Operacinis pjūvis   Išdalinti audiniai  
         
  Pilvo plastika   Pilvo plastika  
         
  Po audinių pašalinimo   Pooperacinis randas  

Pilvo plastikos operacinė rizika

 
Kaip ir kiekviena intervencija, pilvo plastika gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, pooperacinis skausmas, patinimas, veržimas, audinių skysčių ar kraujo kaupimasis operacinės žaizdos vietoje. Rečiau pasitaiko užsitęsęs kraujavimas, žaizdos kraštų išsiskyrimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija. Kitas galimas komplikacijas ar nepageidaujamas reakcijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
 

Pilvo plastikos pooperacinis laikotarpis

 
Įprastai į darbą pacientai sugrįžta po 2-4 savaičių, fizinio aktyvumo ribojimų reikėtų laikytis apie 1-3 mėnesius.
 
Pilvo plastikos kosmetinis efektas gali trukti ne vienus metus ar dešimtmečius, tačiau tai nemaža dalimi priklauso nuo pacientų gyvenimo būdo, mitybos, fizinio aktyvumo.
 
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti