Odos darinių šalinimas | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Gerybinių odos darinių šalinimasKiekvienas iš mūsų ant odos turime keliolika ar kelias dešimtis įvairių odos darinių. Dalis jų yra įgimti, dalis atsiranda su amžiumi. Dažniausiai pasitaikantys odos dariniai yra apgamai, kurie didelės bėdos nesukelia, nes dažniausiai yra gerybinai, tačiau reikėtų žinoti, kad net ir gerybinis apgamas turi tikimybę supiktybėti, ypač jei jis yra dažnai traumuojamose ar saulėje eksponuojamose vietose. Todėl kiekvienas turėtumėm būti dėmesingi ir pastebėję naujai atsiradusį ar besikeičiantį (didėjantį, keičiantį spalvą, opėjantį, kraujuojantį ir pan.) odos darinį nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Gerybinių odos darinių šalinimas atliekamas ne vien estetiniais tikslai, tai ir odos onkologinių ligų profilaktikos dalis.
 
Operacija
 
Odos darinius galima gydyti lazeriu, veikiant lokaliu šalčiu, specialia šviesa ir kitais būdais, tačiau efektyviausias ir saugiausias būdas yra chirurginis. Pašalintą audinį visada galima ištirti histologiškai ir tiksliai nustatyti jo prigimtį, piktybiškumą, operacijos radikalumą. Gerybiniai odos dariniai dažniausiai šalinami su vietine nejautra. Apgamas gali būti išpjaunamas skalpeliu ar specialiu apvaliu peiliuku (prakalu). Pašalinus didesnį odos darinį, kartais reikia atlikti ir vietinę audinių plastiką, t.y. padengti susidariusį defektą greta esančiais audiniais. Mažo apgamo guolis dažniausiai net nesiuvamas, o tiesiog užkoaguliuojamas. Po operacijos pacientas dažniausiai iš karto gali eiti namo.
 
Operacinė rizika
 
Kaip ir kiekviena intervencija, gerybinių odos darinių šalinimas gali turėti nepageidaujamą poveikį. Tai reakcija į anesteziją, žaizdos šlapiavimas, užsitęsęs kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija, žaizdos kraštų išsiskyrimas. Kitas galimas komplikacijas ar nepageidaujamas reakcijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
 
Pooperacinis laikotarpis
 
Po procedūros pacientai beveik iš karto gali eiti namo. Tris dienas rekomenduojama nešlapinti žaizdos. Dar keletą savaičių reikėtų vengti aktyvių judesių, kurie galėtų tempti randą. Jei darinys siunčiamas ištirti, reikėtų nepamiršti po 10-14 dienų pasiteirauti histologijos tyrimo atsakymo.

Paslaugos įkainiai

Pavyzdžių galerija
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti