Nosies forma ir žmogaus amžius - plastinė nosies operacija
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Nosies forma ir žmogaus amžius

2013-09-30
Senstant nosies forma linkusi keistis. Taip pat, bėgant metams silpnėja mažoji ir didžioji nosies atraminė dalis. Tad nosis gali pailgėti ar pakeisti savo formą, gali atsirasti “kuprelė”.


Nosies operacija

 
Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. “W” formos pjūvis atliekamas nosies pertvaroje ir du lenkti pjūviai šnervių vidiniame paviršiuje. Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies pertvaros dalis, taip pat kaulinė nosis, jei prireikia atliekama ir kaulinės nosies pertvaros korekcija. Galiausiai užsiuvami pjūviai ir uždedamas specialus įtvaras bei pleistrai, kurie palaiko norimą nosies formą, kol suauga kaulai.
 
Nosies plastika
         
  Nosies operacija   plastinė nosies operacija  
         
  Pjūvis odoje   Pjūvis gleivinėje  
         
Nosies korekcija   Nosies korekcija   Nosies korekcija
         
Kremzlės mažinimas   Kaulinės "kuprelės" mažinimas   Nosikaulio atkirtimas


Nosies korekcijos pavyzdžių galerijaNosies korekcijos
tikslas – nosies formos, atitinkančios veido proporcijas bei bendro vaizdo harmoniją, sukūrimas. Ši procedūra dažniausiai atliekama dėl amžiaus atsiradusiems nosies pakitimams atstatyti. Verta paminėti, kad visai neseniai mokslininkai įrodė, jog nosies forma gali turėti įtakos numanomam žmogaus amžiui.

JAV buvo atliktas tyrimas, kuriuo siekta įrodyti plastinės chirurgijos procedūros – nosies korekcijos – įtaką bendrai žmogaus išvaizdai ir amžiaus suvokimui. Antra tyrimo dalis turėjo nustatyti žmogaus amžiaus ir nosies “kuprelės”, nosies galiuko formos bei nosies riestumo statistinį priklausomumą.

Tyrime dalyvavo 53 pacientai, kuriems buvo atliktos plastinės nosies korekcijos procedūros. Tyrimui buvo panaudotos pacientų nuotraukos prieš operaciją ir praėjus vieneriems metams po jos. Lyginamos nuotraukos buvo daromos tais pačiais rakursais, esant vienodiems fiziniams faktoriams - tuo pačiu fotoaparatu, esant tokiam pačiam apšvietimui, fotografuojama tuo pačiu atstumu. Minėtosios nuotraukos prieš ir po nosies korekcijos buvo parodytos 50-čiai kitų eksperimento dalyvių. Respondentai buvo paprašyti nustatyti nuotraukose esančių žmonių apytikslį amžių, bei nurodyti argumentus, pagrindžiančius tokį jų pasirinkimą. Atsakymai buvo sugrupuoti ir išanalizuoti, kompiuterinėmis programomis buvo įvertinti nosies pokyčiai prieš ir po operacijos (išmatuoti nosies “kuprelių”, nosies galiukų išlinkimo laipsniai).

Vidutinis tyrimo dalyvių amžius buvo 35 metai (dalyvių amžius svyruoja nuo 15 iki 61 metų). Tyrime dalyvavo 41 moteris ir 12 vyrų. Tyrimo rezultatai parodė, jog vidutis dalyvių amžiaus įvertinimas po operacijos sumažėjo 1,5 metų – tai reiškia, jog po operacijos vienas dalyvis statistiškai atrodė pusantrų metų jaunesnis. Įvertinus prieš operaciją darytas pacientų nuotraukas paaiškėjo, jog nosies „kuprelė“ vizualiai sendina žmogų - pacientai, kurie neturėjo šio defekto, atrodė vidutiniškai 1,1 metų jaunesni, nei buvo iš tikrųjų. Taip pat reikia išskirti tai, jog pacientai, kuriems nosies “kuprelė” buvo sumažinta, po operacijos atrodė vidutiniškai 1,6 metų jaunesni.

Tai yra pirmasis statistinis tyrimas, kuris įrodė, jog plastinė nosies korekcijos procedūra sumažina aplinkinių suvokiamą paciento amžių.


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti