Estetinė, rekonstrukcinė, plastinė chirurgija | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

 
Siųsti
Išvalyti
 

Kuo skiriasi estetinė, rekonstrukcinė ir plastinė chirurgija?

2012-05-24

Plastinė chirurgija

Plastinė, estetinė arba kosmetinė ir rekonstrukcinė chirurgijos iš esmės yra tarpusavyje labai glaudžiai susijusios disciplinos, kurios daugeliu aspektų persipina, todėl labai sunku, o kartais ir beprasmiška jas išskirti. Žodis "plastinė" kilęs nuo graikiško žodžio, kuris reiškia modeliavimo arba skulptūros meną. Tai reiškia, kad plastinės chirurgijos technikos iš esmės skirtos modeliuoti žmogaus išorę, keisti, atkurti ar tobulinti išvaizdą. Audinių plastikos prireikia tais atvejais, kai tenka atkurti audinių vientisumą pašalinus randą, auglį, po nudegimų, esant lėtinėms žaizdoms, taip pat operuojant dėl estetinių indikacijų.

Rekonstrukcinė chirurgija

Rekonstrukcinės arba atkuriamosios chirurgijos esmę sudaro funkcijos atkūrimas, šiuo atveju išvaizda lieka antrame plane. Rekonstrukcinėmis operacijomis gali būti siekiama sugrąžinti dėl traumų, nudegimų, onkologinių ligų ar kitų priežasčių prarastas įvairias organizmo funkcijas, pavyzdžiui, pirštų judesius. Vis tik viena iš svarbiausių žmogaus kūno funkcijų yra estetinė, todėl rekostrukcinei chirurgijai priskiriamos ir operacijos, kurių metu buvusi iki ligos ar traumos funkcija neatkuriama, tačiau stengiamasi grąžinti organo išvaizdą (atkuriant krūtį nesiekiama atkurti pieno gamybos, kaip ir atkuriant ausies kaušelį nepagerinama klausa).

Estetinė chirurgija

Kosmetinės arba estetinės chirurgijos tikslas - "pagerinti" išvaizdą, todėl šiuo atveju operuojamas pacientas dažnai yra visiškai sveikas (jei į sveikatą žiūrėsime siaurąja prasme). Išvaizdos pagerinimas šiuo atveju suvokiamas kaip pokytis, kurio metu konkretaus individo išvaizda keičiama į artimą nusistovėjusioms visuomenės normoms ar į artimą tam tikriems idealams. Visgi į sveikatą pažvelgus plačiąja prasme, dažniausiai negalima sakyti, kad estetinės operacijos daromos visiškai sveikiems individams, nes sveikata suvokiama ne tik kaip ligų nebuvimas, bet ir visiška socialinė gerovė ir, be abejo, laimės pojūtis. Kas galėtų paneigti, kad vaikas, nuolatos girdėdamas patyčas iš bendraamžių dėl atlėpusių ausų, jaučiasi labai nelaimingas, o kraštutiniais atvejais jo gyvenimas susiklosto tragiškai...


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti