Krūtų atkūrimas | krūtų rekonstrukcija | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Krūtų atkūrimas | Krūtų rekonstrukcija

 
Krūtų atkūrimas (krūtų rekonstrukcija) atliekamas moterims, kurioms dėl onkologinių ligų ar kitų priežasčių buvo pašalinta viena ar abi krūtys. Šios operacijos metu bandoma suformuoti naują krūtį ir taip grąžinti pacientės pasitikėjimą savimi, palengvinti emocinį susivaržymą ir siekti geresnės gyvenimo kokybės. Atkurta krūtis sėkmės atveju gali atrodyti ir jaustis gana natūraliai, tačiau ji niekada nebus tokia, kokia buvo prieš šalinimą. Siekiant kuo geresnių rezultatų, apie krūties atkūrimą su plastikos chirurgu vertėtų pasikonsultuoti dar prieš šalinant krūtį, nes kai kuriais atvejais galimas ir vienmomentis krūties atkūrimas krūties šalinimo metu.
 
Operacija
 
Krūties atkūrimas yra labai individuali procedūra, kuri priklauso ne tik nuo pacientės sudėjimo, anatominių ypatybių, lūkesčių, krūties šalinimo apimties, bet ir nuo ligos stadijos, numatomo tolimesnio jos gydymo, įvairių rizikos veiksnių. Trumpai aptariant krūties rekonstrukciją, galima paminėti, kad nauja krūtis gali būti formuojama naudojant pačios pacientės audinius arba sintetinius implantus.
 
Vieni dažniausiai naudojamų atkūrimo savais audiniais būdų yra odos paodžio lopai su maitinamosiomis kojytėmis. Pavyzdžiui, tiesiojo pilvo raumens odos paodžio lopas (angl. TRAM flap). Jo esmė – iš pilvo priekinės sienos odos ir paodžio suformuojama nauja krūtis, į kurią kraujotaka patenka per pasuktą tiesųjį pilvo raumenį. Ši procedūra išpopuliarėjo dėl gana gerų estetinių rezultatų, nes priekinės pilvo sienos odos paodžio tūris gana didelis, o tai leidžia lengviau formuoti naują krūtį, be to operacijos metu atliekama ir pilvo plastika.
 
Šiuo metu populiarėja ir vis geresnių rezultatų pasiekiama krūtų rekonstrukcijai naudojant pačių pacienčių riebalų ląsteles. Riebalai paimami specialia kiurete, naudojant neigiamą slėgį. Vėliau riebalų ląstelės kruopščiai paruošiamos persodinimui: plaunamos, atskiriamos nuo audinių skysčio. Paruoštas audinys švirkštais leidžiamas į krūtį, paskleidžiant ir tolygiai paskirstant ląsteles pacientės paodyje. Vienu kartu į krūtį suleidžiama 100-300 ml riebalinio audinio. Žinoma, kuo didesnis kiekis persodinamas, tuo mažesnė tikimybė jam visam prigyti. Vis tik riebalų persodinimas labiau tinka kaip pagalbinė procedūra, koreguojant krūties formą po kitu būdu atliktos rekonstrukcijos, arba tokiu atveju, kai šalinta tik dalis krūties audinio.
 
Galimas ir krūties atkūrimas implantais. Tokiu atveju individualiai parenkamas norimą tūrį ir formą atkursiantis implantas, jei dėl audinių stokos implanto įdėti neįmanoma, prieš galutinį implantą dedamas audinių plėtiklis (ekspanderis). Ekspanderis palaipsniui pildomas specialiu tirpalu, kol galiausiai suformuojama reikiamo tūrio audinių “kišenė” ir ekspanderis pakeičiamas implantu. Visas rekonstrukcijos procesas užtrunka apie 4-6 mėnesius ar dar ilgiau, tačiau procedūros įprastai gana gerai toleruojamos.
 
Svarbu žinoti, kad nepriklausomai nuo pasirinktos krūtų rekonstrukcijos metodikos vienos procedūros paprastai neužtenka. Dažnai reikia atlikti papildomas krūties formos korekcijas, areolos ir spenelio atkūrimą, sveikosios krūties mažinimą ar pakėlimą kol galiausiai pasiekiamas pacientę tenkinantis rezultatas. Kartais nutinka ir taip, kad net ir po papildomų procedūrų ir operacijų nepavyksta pasiekti norimo rezultato...
 
Krūties atkūrimas pilvo audiniais (TRAM lopu)
         
  Krūties atkūrimas pilvo audiniais   Krūties atkūrimas pilvo audiniais  
         
  Vieta, iš kurios imami audiniai krūčiai formuoti   Pilvo audiniai, perkelti su raumens "kojyte"  

Krūties atkūrimas nugaros audiniais (TDL lopu)
         
  Krūties atkūrimas nugaros audiniais   Krūties atkūrimas nugaros audiniais  
         
  Vieta, iš kurios imami audiniai krūčiai formuoti   Nugaros audiniai, perkelti su raumens "kojyte"  
 
Operacinė rizika
 
Kaip ir kiekviena intervencija, krūtų rekonstrukcija gali turėti nepageidaujamą poveikį kurį reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
 
Pooperacinis laikotarpis
 
Pooperacinis laikotarpis ir galutinis rezultatas labai priklauso nuo to kokį krūtų atkūrimo būdą konkrečiu atveju nusprendžiama taikyti, todėl smulkesnę informaciją sužinosite konsultacijos metu.
 
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti