Krūtų implanto dydžio pasirinkimas | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Implanto dydžio pasirinkimas prieš krūtų didinimo operaciją

2013-11-25
Pacientės, besiruošdamos krūtų didinimo operacijai, pradžioje turi apsvarstyti daug klausimų, susijusių su šia operacija. Prieš krūtų didinimo operaciją pacientė turi pasirinkti chirurgą, kuris atliks procedūrą, pjūvio vietą,
     
     
  krūtų didinimo operacija  
     
  Galimos pjūvių vietos, dedant krūtų implantus: pažastyje, po speneliu, po krūtimi  implanto ložę (vieta, kur dedamas implantas, gali būti iš karto po pieno liauka, po fascija ar po krūtinės raumenimis)
 
         
Krūtų implanto dydžio pasirinkimas   Krūtų implanto dydžio pasirinkimas   Krūtų implanto dydžio pasirinkimas
         
Po liauka   Po fascija   Po raumeniu


bei tinkamas implantų charakteristikas: užpildo tipą, formą, profilio tipą, tekstūrą, apimtį, o kartais ir gamintoją. Implantų skersmuo yra dar vienas svarbus kintamasis, tačiau apie jo dydį turėtų nuspręsti specialistas, atliekantis operaciją. Yra ir papildomų veiksnių, kuriuos reikia apsvarstyti, pavyzdžiui, ar atliekant krūtų pakėlimo procedūrą. Taip pat turi būti apsvarstyta papildomų procedūrų, tokių kaip spenelių korekcija ar spenelių mažinimas, galimybė. Pastarosios procedūros dažniausiai reikalingos vaikų susilaukusioms moterims, po gimdymo.   


Krūtų didinimo implantais pavyzdžių galerija


Krūtų pakėlimo operacijos pavyzdžių galerija

Galvodamos apie krūtų didinimo operaciją pacientės pirmiausia ieško informacijos internete, taip pat konsultuojasi bent su keliais chirurgais. Daugiausiai abejonių pacientėms prieš operaciją sukeliantis veiksnys – tinkamo implantų dydžio pasirinkimas. Daugelis pacienčių turi savo dydžio sąvokos supratimą, tačiau dažniausiai norimas krūtinės dydis renkamasis pagal liemenėlės kaušelio dydį, internete matytas garsenybių nuotraukas ar remiantis draugių patirtimi (tiek gera, tiek bloga). Šis pasirinkimas gali priklausyti ir nuo asmeninių pacientės poreikių. Tačiau nė vienas iš šių būdų negarantuoja, kad pasirinktas implantų dydis bus tinkamas.

Žodinis bendravimas tarp paciento ir gydytojo taip pat negali užtikrinti, kad bus pasirinktas tinkamas krūtų implantų dydis. Anksčiau, kuomet sprendimas buvo priimamas vienašališkai ir pacientė apie implantų dydį leisdavo nuspręsti gydytojui, ji nejausdavo atsakomybės. Nutikdavo, kad po operacijos pacientės jausdavosi nusivylusios rezultatu ir reikalaudavo papildomos krūtinės implantų dydžio pakeitimo operacijos – dėl netinkamo galutinio rezultato pacientės būdavo linkusios kaltinti chirurgą. Dėl šios priežasties kai kurie gydytojai naudodavo šiek tiek didesnius implantus, norėdami išvengti minėtosios keblios situacijos. Ji dažniausiai susiklostydavo dėl to, jog pacienčių lūkesčiai neatitikdavo rezultato.

Tobulėjant plastinei chirurgijai, buvo sukurtos tam tikros metodikos, atsižvelgiančios į pacientės poreikius bei padedančios tiksliau nustatyti norimą krūtų implantų dydį.

Kai kurie specialistai bando naudoti krūtinės ląstos ir "biusto“ perimetro matavimus norėdami nustatyti reikalingą implantų dydį. Kiti naudoja lenteles, kuriose koreliuoja implantų apimtis ir norimas liemenėlės dydis. Dar kiti remiasi konkrečių audinių savybių rinkiniu. Nors pastarąjį dydžio pasirinkimo metodą galima laikyti moksliniu ir gan tiksliu, tačiau jis negarantuoja, jog pacientė po operacijos bus patenkinta rezultatu.

Daugelis patyrusių gydytojų siekia, kad pacientė kuo aktyviau dalyvautų krūtų implantų dydžio pasirinkimo procedūroje – kad galutinis rezultatas kuo geriau atitiktų lūkesčius. Kai kurie gydytojai implantų dydžio parinkimui naudoja ryžių arba druskos maišelio metodą. Kai kuriose internetinėse svetainėse nuosekliai aprašomas "ryžių testas", tad būsimos pacientės gali jį atlikti ir namuose.

JAV atlikto tyrimo ir šio straipsnio autorių priešoperacinis metodas tinkamam implantų dydžiui nustatyti pastaruosius keletą metų atliekamas daugelio chirurgų. Pacientei uždedama norimo dydžio liemenėlė ir į ją įstatomi reikiamo dydžio silikoniniai implantai. Šis metodas padeda dar iki operacijos sukurti ganėtinai tikslų krūtinės dydžio vaizdinį, kurio galima tikėtis po krūtų didinimo operacijos. Ši procedūra, kuomet implantų dydžio parinkime dalyvauja ir pati pacientė, sumažina riziką, jog pacientė liks nepatinkinta galutiniu rezultatu ir bus reikalinga pakartotinė operacija.

Pacientai ir tyrimo metodai


Priešoperacinė krūtų implantų dydžio pasirinkimo technika


Atliktame tyrime daliai pacienčių priešoperacinis krūtų implantų dydžio parinkimas vyko bent du kartus. Pirmoji sesija, trunkanti ilgiau nei antroji, paprastai būdavo atliekama dalyvaujant ir gydymo įstaigos slaugos personalui. Antrojo vizito metu sesijoje dalyvaudavo tik pacientė ir gydytojas, ir tuomet būdavo priimamas galutinis sprendimas. Šio vizito metu chirurgas galėdavo suteikti papildomos informacijos apie patį operacijos procesą. Pacientėms, kurioms nepavykdavo galutinai apsispręsti dėl norimo krūtų implantų dydžio, būdavo skiriamas trečiasis vizitas. Paskutiniojo vizito tikslas – pasirinkti tik du galimus implantų dydžius, kurių tūris skirtųsi ne daugiau kaip 25 kubiniais centimetrais. Pacientei būdavo paaiškinama, kad toks siauras krūtų implantų tūrio diapazonas sudaro maždaug aštuntadalį puodelio ir galutinis sprendimas priklausydavo nuo jos pačios.

Krūtų implantų matavimo eiga – pacientė užsideda liemenėlę, kuri minimaliai didesnė nei pacientės krūtys. Tai dažniausiai būna C dydžio kaušeliai. D dydžio kaušeliai gali būti naudojami kai kurioms jaunoms pacientėms, o B dydžio kaušeliai – vyresnio amžiaus moterims ir pacientėms po gimdymo.

Renkantis implantų dydį, visų pirma atsižvelgiama į pacientės ūgį, svorį, asmeninius poreikius ir išsikeltus tikslus. Krūtų implantų matavimo procedūros metu į specialią liemenėlę įdedami du skirtingų dydžių implantai ir palaipsniui didinami tol, kol pasiekiamas pacientės norimas rezultatas. Pirminis atskaitos taškas yra 225 gramų implantas vienoje pusėje ir 250 gramų – kitoje. Tada dydžiai palaipsniui didinimai (mažinami rečiau).  Siekiant kuo tikslesnių rezultatų, matavimo metu dėvimas plono audinio drabužis, dažniausiai palaidinė, visu ūgiu stovima prieš didelį veidrodį. Kai pacientė pasirenka norimą implantų dydį, svarbu nenutraukti šios procedūros – pademonstruoti didesnių dydžių krūtų implantus, kol pacientė kategoriškai įvertins, kad „tai jau per daug". Šis galutinis žingsnis implantų dydžio pasirinkimo procese yra naudingas, nes padeda išvengti pooperacinio pacienčių nusivylimo per mažu krūtinės implantų dydžiu.

Rekomenduojama krūtų implantų dydžio pasirinkimo metu nebūti su draugais ar šeimos nariais – bent jau ne pirmojo vizito metu. Jie gali turėti kitokias estetines nuostatas (besiskiriančias nuo pacientės turimų). Palaikantys sutuoktiniai ar kiti artimieji paprastai yra privalumas, nors kai kuriais atvejais partneris gali turėti visai kitokią nuomonę dėl norimo krūtų implantų dydžio.

Antrasis vizitas su gydytoju skirtas patvirtinti krūtų implantų dydį bei aptarti aplinkybes, dėl kurių tam tikro dydžio implantai gali būti netinkami. Apribojimai dažniausiai nustatomi dėl pačios pacientės anatomijos. Pacientėms, turinčioms siaurą krūties pagrindą (pvz., esant gumbinei krūčiai) ar prastą odos elastingumą, rekomenduojama dėti mažesnius implantus. Priešingai, aukštoms pacientams bei turinčioms plačią krūtinės bazę galima rinktis didesnio tūrio ir skersmens krūtų implantus. Šis susitikimas taip pat naudingas nusprendžiant, koks pjūvis atliekant krūtų padidinimą bus geriausias.

Duomenų rinkimas


Tyrimo klausimynai buvo išsiųsti dviem tiriamosios grupėms. Pirmąją grupę sudarė pacientės, kurios nedalyvavo priešoperaciniame implantų matavimo procese (operuotos nuo 2003 kovo mėnesio iki 2005 metų spalio mėnesio). Antroji grupė – pacientės, kurios prieš operaciją dalyvavo implantų dydžio pasirinkime (operuotos nuo 2005 spalio iki 2008 liepos mėnesio). Visos procedūros buvo atliekamos paties tyrimo autoriaus. Tikslas – įvertinti bendrą pasitenkinimą krūtų didinimo operacija ir, konkrečiai, implantų dydžio pasirinkimu po operacijos praėjus bent 6 mėnesiams. Pacientėms, kurios dalyvavo priešoperaciniame krūtų implantų dydžio pasirinkime, buvo išsiųstas ir antrasis klausimynas. Juo buvo siekiama surinkti duomenis apie matavimosi procesą. Toms, kurios dėl tam tikrų priežasčių negalėjo užpildyti klausimyno paštu, buvo skambinama telefonu, siekiant padidinti statistinio tyrimo atsako dažnį.

Rezultatai


Respondentus sudarė 297 pacientės, nedalyvavusios krūtų implantų dydžio pasirinkime, ir 270 pacienčių, dalyvavusių krūtų implantų dydžio pasirinkimo procese. 102atsakymai (34,3 procentai) buvo gauti iš pacienčių, nesimatavusių implantų, ir 142 atsakymai (52,6 procentai) buvo gauti iš dalyvavusių dydžio pasirinkimo procese. 14procentų pirmajai grupei ir 12 procentų antrajai grupei išsiųstų klausimynų buvo grąžinti dėl pasikeitusio adreso. Vidutinis intervalas tarp operacijos ir tyrimo atsakymo pateikimo buvo 21 mėnesis kontrolinėje grupėje ir 12 mėnesių antrojoje grupėje. Vidutinė implantų apimtis buvo 276,6 ± 53,4 g / cm ³ kontrolinėje grupėje ir 246,4 ± 49,5 g / cm ³ priešoperacinio matavimosi grupėje. 21respondentė iš nedalyvavusių krūtų implantų matavimo procese (7,1 proc.) tikėjosi kitokio rezultato po krūtų didinimo operacijos; 11 respondenčių (4,1 proc.), kurios matavosi implantuos priešoperaciją, buvo nepatenkintos krūtinės dydžiu. Pasitenkinimas operacija buvo matuojamas balais nuo 1 (nenaudinga) iki 5 (labai naudinga). Vidutinis rezultatas buvo 5 balai abiejose grupėse.

Antrojoje apklausoje, kuri buvo siunčiama tik tai respondentų grupei, kuri dalyvavo priešoperaciniame krūtų implantų dydžio matavime, vidutinis pasitenkinimo balas buvo 4,5 (skalė nuo 1 (nenaudinga) iki 5 (labai naudinga)). Vidutinis įvertinimas tarp dydžio, kuris buvo matomas matavimo prieš operaciją metu ir faktinio rezultato, buvo 4 (skalė nuo 1 (blogai) iki 5 (puikiai)). 21procentas pacienčių manė, kad krūtų implantai buvo mažesni nei atrodė matavimosi metu, 9 procentai manė, kad faktinis krūtų dydis buvo didesnis nei buvo manoma matuojant, o 69 procentai teigė, kad krūtinės dydis buvo toks pat kaip ir buvo prognozuojama krūtų implantų matavimo metu.

DISKUSIJA


Pacientei dalyvaujant priešoperaciniame implantų dydžio pasirinkime, jai suteikiama dalis atsakomybės už galutinį rezultatą, ko nebūtų tuo atveju, kai gydytojas vienašališkai nuspręstų optimalų implantų tūrį. Šiame procese gali dalyvauti pacientės sutuoktinis ar šeimos nariai. Nors dėl skirtingų nuomonių ir supratimų, implantų dydžio pasirinkimas gali būti tik apsunkinamas.

Vienas iš priešoperacinio krūtų implantų dydžio matavimo privalumų yra tai, kad vienu metu galima „matuotis“ du skirtingų dydžių implantus. Tai padeda tiek pacientei, tiek gydytojui lengviau apsispręsti, kuris krūtų dydis bus priimtiniausias.

Vidutinis implantų dydis, naudotas šiame tyrime, yra gana mažas, ir tai, greičiausiai, atspindi tiriamos populiacijos elgseną. Pacientės, kurioms autorius atliko krūtų didinimo operacijas, gyvena JAV šiaurės rytuose. Šio regiono gyventojai neabejotinai yra konservatyvesni už kitose –  šiltesnio klimato, – šalies dalyse gyvenančius žmones.  Be to,  dauguma krūtų didinimo operacijų buvo atlikta pacientėms po gimdymo (norinčioms atkurti buvusį krūtų tūrį), o ne itin padidinti esamą krūtų dydį. Nėra jokios priežasties manyti, kad, vis dėlto, priešoperacinio dydžio matavimo įtaka labai skirtųsi,  jeigu implantų tūris būtų didesnis vidutiniškai 100 cm³ ar daugiau.

IŠVADOS

Nors priešoperacinis krūtų implantų matavimas yra labai subjektyvus procesas, vis dėlto jis pasirodė esąs vertingas įrankis. Šiame procese dalyvavusios pacientės linkusios būti labiau patenkintos operacijos rezultatais nei tos, kurios neįsitraukė į krūtų implantų matavimosi procesą. Nors kai kurios pacientės nėra visiškai patenkintos savo krūtinės dydžiu po operacijos (net jei ir matavosi implantus prieš operaciją), jos retai siekia pakeisti implantų dydį. Tikimasi, kad ateityje tobulinama metodika ir įranga pagerins procedūros tikslumą ir bus sukuriamas krūtų dydžio vaizdas, padėsiantis priimti neabejotiną sprendimą.
 

Pirminio straipsnio ir tyrimo autoriai: Hidalgo, David A. M.D.; Spector, Jason A. M.D.
http://journals.lww.com/plasreconsurg/Fulltext/2010/06000/Preoperative_Sizing_in_Breast_Augmentation.28.aspx


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti