Gijimas po riebalų nusiurbimo | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Gijimas po riebalų nusiurbimo ir priekinės pilvo sienos korekcijos

2013-10-28
Laimingas pacientas – kiekvienos chirurginės operacijos siekiamybė. Tad pacientų nuomonė po operacijos yra itin svarbi. Visai neseniai JAV buvo atliktas vienas pirmųjų tyrimų, paremtas pačių pacientų nuomone apie gyvenimo kokybės pokyčius po vienu metu atliktų dviejų operacijų - priekinės pilvo sienos korekcijos (pilvo plastikos/abdominoplastikos). Tyrimas buvo atliktas siekiant įvertinti ir palyginti šias iš pažiūros panašias kūno formų korekcijos procedūras. Terminas "lipoabdominoplastika" yra vartojamas apibūdinti riebalų nusiurbimo (liposukcijos) ir priekinės pilvo sienos korekciją, pašalinant odos perteklių (abdominoplastika) – atliekant dvi operacijas vienu metu. Pacientai dažnai domisi, ar tokio pobūdžio procedūra yra skausminga, kaip ilgai trunka reabilitacija ir kaip greitai galima užsiimti įprasta veikla ir grįžti į darbą. Minėtasis tyrimas buvo atliktas norint busimiems pacientams kuo tiksliau atsakyti į šiuos klausimus ir suteikti būtiną informaciją, kuri padėtų apsispręsti dėl operacijos bei suformuotų pacientų lūkesčius.

Pacientai ir metodai

Tyrimas buvo atliekamas penkerius metus, jame dalyvavo 360 pacientų, kurie buvo apklausiami praėjus nemažiau kaip vienam mėnesiui po riebalų nusiurbimo ir/ar priekinės pilvo sienos korekcijos. Klausimai buvo suskirstyti į šešias kategorijas: pacientų duomenų, indikacijos, sveikimo ir reabilitacijos, operacijos rezultatų, komplikacijų, ir psichologinio poveikio (balai nuo 1 iki 7). Atsakymai buvo lyginami tarp trijų pacientų grupių: tų, kuriems buvo atliktas tik riebalų nusiurbimas, tų, kuriems buvo atlikta tik pilvo plastika ir tų pacientų, kuriems vienu metu buvo atliktas pilvo plastika.Operacija


Visų pacientų, dalyvavusių tyrime, operacijų eiga buvo panaši. Pacientams, kuriems vienu metu buvo atliekamos riebalų nusiurbimo ir pilvo plastikos procedūros, pirmiausiai buvo šalinamas riebalų perteklius. jei buvo susidaręs didelis odos perteklius,atliekama pilvo plastika. Kitaip nei atliekant tik riebalų nusiurbimą, pilvo plastikos metu atliekama intervencija skalpeliu, po kurios lieka randas bikini zonos srityje.
 
         
  riebalų nusiurbimo operacija   riebalų nusiurbimo operacija  
         
  Dažniausiai siurbiamos zonos   Riebalų siurbimo kiuretė paodyje  


Riebalų siurbimo pavyzdžių galerijaJei susidaręs didelis odos perteklius, atliekama pilvo plastika. Kitaip nei atliekant tik riebalų nusiurbimą, pilvo plastikos metu atliekama intervencija skalpeliu, po kurios lieka randas bikini zonos srityje. 
         
  Riebalų siurbimo pavyzdžiai   Riebalų siurbimo pavyzdžiai  
         
  Operacinis pjūvis   Išdalinti audiniai  
         
  Riebalų siurbimo pavyzdžiai   Riebalų siurbimo pavyzdžiai  
         
  Po audinių pašalinimo   Pooperacinis randas  


Priekinės pilvo sienos korekcijos pavyzdžių galerija
Rezultatai

Vidutinis respondentų amžius buvo beveik 42 metai, tyrime dalyvavo 305 moterys (84,7 proc.) ir 55 vyrai. Vidutinė pooperacinių simptomų laikotarpis buvo šiek tiek ilgesnis nei 4 mėnesiai (diapazonas 1,0-30,5 mėnesio). Šimtas septyniems pacientams (29,7 proc.) tuo pačiu metu buvo atliekamos papildomos plastinės, kosmetinės procedūros (veido ar krūtų operacijos).

Gijimas

Pacientai, kuriems buvo atlikta lipoabdominoplastika (riebalų nusiurbimas ir abdominoplastika vienu metu), po operacinis gijimas buvo žymiai skausmingesnis nei pacientams, kuriems buvo atliktas tik riebalų nusiurbimas. Po pilvo plastikos operacijos skausmingas gijimo laikotarpis tęsėsi maždaug 3 savaites. Iš viso šimtas penkiasdešimt trys pacientai (42,6 proc.) teigė, jog skausmo lygis buvo toks, kokio jie ir tikėjosi. Likusi dalis pacientų, kuriem buvo atliktas tik riebalų nusiurbimas, teigė, jog skausmas buvo mažesnis nei jie tikėjosi, o pacientai po priekinės pilvo sienos korekcijos teigė, kad jie jautė didesnį diskomfortą nei tikėjosi iki operacijos. Vidutinis laikas iki grįžimo į darbą po riebalų nusiurbimo buvo beveik 6 dienos, palyginti su maždaug 16 dienų, jei buvo atlikta pilvo plastika. Didžioji dalis pacientų, kuriems buvo atlikta tik riebalų nusiurbimo operacija, reabilitavosi greičiau, jie taip pat trumpiau skundėsi tirpimo pojūčiu nei pacientai, kuriems kartu ar atskirai buvo atlikta abdominoplastika. Kraujosruvos tiek po riebalų nusiurbimo, tiek po pilvo plastikos išliko vidutiniškai maždaug 1 mėnesį, o patinimas – 2 mėnesius. 28 pacientai teigė, jog po operacijos sumažėjo arba išnyko nugaros skausmai, 21 pacientas teigė, jog normalizavosi tuštinimosi funkcija.

Vyrų ir moterų palyginimas

Vyrai teigė jutę mažiau skausmo ir po operacijos reabilitavosi greičiau. Moterys teigė, jog nešiojamų suknelių dydis vidutiniškai sumažėjo 1,7 punkto. Vyrai teigė, jog juosmens srities apimtis vidutiniškai sumažėjo 3,6 centimetro.
 
Komplikacijos

10,6 procentų pacientų patyrė vienokias ar kitokias komplikacijas. Tik po riebalų nusiurbimo operacijos komplikacijų buvo užfiksuota mažiau. 11 tyrimo dalyvių, kuriem buvo atliktos abi operacijos vienu metu, užfiksuotos nežymios infekcijos. Taip pat infekcinių sutrikimų turėjo pacientas, kuriam buvo atlikta tik pilvo plastika. 9 pacientams, kuriems buvo atliktas riebalų nusiurbimas ir pilvo plastika vienu metu, pasireiškė lėtesnis nei įprasta gijimas.
Psichologinis poveikis
309 pacientai (85,8 proc.) teigė, jog po operacijos jie jautė didesnę savivertę nei prieš ją. 249 pacientai (69,6 proc.) konstatavo, jog jų gyvenimo kokybė po operacijos tapo geresnė. Tokiu atsakymu dalinosi daugiausia abi operacijas vienu metu pasirinkę pacientai.

Išvados

pilvo plastika atliekami ir pavieniui, ir kartu, pacientams suteikia pasitenkinimą operacijos kokybe, taip pat tokios operacijos padidina pacientų pasitikėjimą savimi. Nusiskundimai dėl randų buvo reti. Pilvo plastika (palyginus su riebalų nusiurbimu) visiems pacientams prailgino reabilitacijos ir visiško išgijimo laikotarpį. Tačiau apibendrinus rezultatus galima teigti, jog operacijos rezultatais labiau buvo patenkinti tie pacientai, kuriems kartu su riebalų nusiurbimu ar atskirai buvo atlikta priekinės pilvo sienos korekcija, nei tie pacientai, kuriems buvo atliktas tik riebalų nusiurbimas.

 
Informacijos šaltinis: Swanson, Eric M.D. straipsnis
http://www.plasticsurgery.org/News-and-Resources/Press-Release-Archives/2012-Press-Release-Archives/Liposuction-and-Tummy-Tuck-Improve-Quality-of-Life.html

 


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti