Dupuytreno kontraktūros gydymas | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Paslaugos įkainiai

Dupuytren'o kontraktūros chirurginis gydymasDupuytreno kontraktūra (dar vadinama Dupytreno liga arba delno fibromatoze) – tai liga, kurios metu dėl delno fascijos pakenkimo plaštakoje pirštai palaipsniui linksta į delną ir neišeina pilnai jų ištiesti (fiksuota lenkiamoji pirštų kontraktūra). 

 

Delno fascija arba aponeurozė – tai po delno ir pirštų oda esanti standi ir elastinga plėvė, kuri yra svarbi delno atramai ir pirštų judesių tikslumui. Prasidėjus ligai pakinta plėvės struktūra - formuojasi mazgai, kurie pritraukia odą, oda raukšlėjasi ir sukietėja. Palaipsniui mazgai susilieja, susiformuoja stygos, kurios pritraukia pirštus ir neleidžia jų pilnai ištiesi. Pakitimai dažniausiai bevardžiame (žiedo) ir mažajame pirštuose. Dupuytreno kontraktūra progresuoja lėtai ir dažniausiai skausmo nesukelia. Pakenkti pirštai „sustingsta“ sulenktoje padėtyje, todėl sutrinka plaštakos funkcija, blogėja paciento gyvenimo kokybė.

Operacija
 
Gydymas rekomenduojamas kai pacientas nebegali delno priglausti visa plokštuma ant lygaus paviršiaus (teigiamas „stalo“ testas). Dažniausiai taikomas Dupuytreno kontraktūros gydymo būdas yra operacinis. Operacijos tipas ir apimtis parenkami kiekvienam pacientui individualiai. Operacija atliekama dažniausiai taikant regioninį nuskausminimą, tačiau galima taikyti ir bendrinį ar vietinį plaštakos nuskausminimą. Operacijos tikslas – pašalinti dėl ligos pakitusias delno fascijos dalis, koreguoti pirštų kontraktūrą. Svarbu žinoti, kad pirštų kontraktūra gali kartotis ar atsirasti kituose pirštuose, nes visi įmanomi gydymo metodai nepašalina ligos pačios priežasties, tik jos pasekmes. Mokslinėje literatūroje nurodoma, kad operacinis Dupuytreno gydymas yra vienas sėkmingiausių, kuriam būdinga maža ligos pasikartojimo rizika.

Operacinė rizika

Kiekvienam gydymo metodui būdinga tam tikra rizika, komplikacijų pavojus. Jūsų gydytojas stengsis kuo efektyviau išvengti arba sumažinti komplikacijų riziką.
 
Po operacijos plaštaka gali patinti, skaudėti, pakraujuoti iš operacinių žaizdų, susidaryti kraujosruvos po oda. Šie požymiai įprastai išnyksta per kelias dienas ar savaites. Kraujavimo iš operacinės žaizdos, pooperacinių kraujosruvų riziką didina kraujo krešėjimą mažinantys vaistai ar ligos, sutrikdančios kraujo krešėjimą. Todėl prieš operaciją negalima vartoti krešėjimą mažinančių bei kraują “skystinančių” vaistų. 
 
Su Dupuytreno kontraktūros operaciniu gydymu susijusios specifinės komplikacijos yra piršto kraujotakos ar įnervacijos sutrikimai, žaizdos gijimo komplikacijos (žaizdos kraštų prasiskyrimas, nekrozė). Vėlyvame laikotarpyje gali pasireikšti infekcija. Jos gydymui gali būti skiriami antibiotikai. Ypatingai svarbu, kad prieš operaciją pacientas/ tė būtų sveikas/a, nesirgtų jokiomis gretutinėmis ligomis, susijusiomis su padidėjusia komplikacijų rizika. Apie esančias gretutines ligas, vartojamus vaistus būtina pasakyti gydytojui. 

Pooperacinis laikotarpis

Rekomendacijos po operacijos:
žaizdos pavalomos antimikrobiniu tirpalu ir sutvarstomos sausu steriliu tvarsčiu kas 2-3-ią parą;
siūlai šalinami 10-14 pooperacinę parą, kai žaizda visiškai sugyja;
pirštus sulenkti ir ištiesti galima bandyti iš karto po operacijos;
rekomenduojamos plaštakos mankštos, kurios pradedamos visiškai sugijus žaizdoms t.y. praėjus 2-3 sav. po operacijos;
plaštakos funkcija visiškai atsistato ir įprastine veikla pilnu krūviu rekomenduojama užsiimti praėjus 4-6 sav. po operacijos.

Paslaugos įkainiai
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti