Ausų plastika | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.


Atlėpusių ausų korekcija – kosmetinė operacija, kurią galima atlikti pacientams, jei jie praranda pasitikėjimą savimi, kenčia ar jaučia diskomfortą dėl atlėpusių ausų, jų ausys atkreipia aplinkinių dėmesį ar dėl to pacientas patiria patyčias. Galima ir vienos ausies korekcija, kai yra ryški asimetrija tarp abiejų ausų. Plastikos chirurgas taip pat gali atlikti išorinės ausies suformavimą ar atkūrimą esant įvairiems įgimtiems ar įgytiems ausies kaušelio defektams. Nerekomenduojama ausų koreguoti vaikams jaunesniems nei 5 metai.
 
Operacija
 
Atlėpusių ausų korekcija paprastai atliekama nuskausminus vietiškai, tačiau galima taikyti ir bendrinę nejautrą. Operacija pradedama elipsės formos pjūviu ausies nugarinėje pusėje. Apipjauta oda pašalinama. Kitu etapu įpjaunama kremzlė, kuri suraižoma ir specialiomis siūlėmis kiek sulenkiama bei pritraukiama arčiau užausio. Jei reikia, dalis kremzlės taip pat pašalinama. Galiausiai užsiuvama oda ir uždedami tvarsčiai.
 
Atlėpusių ausų korekcija
         
Atlėpusių ausų korekcija   Atlėpusių ausų korekcija   Atlėpusių ausų korekcija
         
Odos pjūvis   Ausį pritraukiančios siūlės   Pooperacinis randas

Operacinė rizika
 
Kaip ir kiekviena intervencija, atlėpusių ausų korekcija gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, pooperacinis skausmas, niežėjimas, veržimas, audinių skysčių ar kraujo kaupimasis. Rečiau pasitaiko užsitęsęs kraujavimas, žaizdos kraštų išsiskyrimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija. Kitas galimas komplikacijas ar nepageidaujamas reakcijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
 
Pooperacinis laikotarpis
 
Įprastai gijimas tęsiasi keletą savaičių, tačiau tvarsčiai dažnai nuimami jau po savaitės. Vaikai turėtų vengti aktyvių ar agresyvių žaidimų kol gijimas visiškai baigsis.
 
Estetinis rezultatas matomas praktiškai iš karto po operacijos, nors patinimas dar gali tęstis iki kelių mėnesių. Efektas yra ilgalaikis, tačiau vaikams ausys formuojasi ir toliau, todėl forma gali keistis.
 
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti