Auksas iš riebalų | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Auksas iš riebalų

2012-08-21
Kelis pastaruosius dešimtmečius vakarų pasaulį kankina nutukimo epidemija. Dėl antsvorio kenčia milijonai žmonių, o riebalai tapo keiksmažodžiu daugeliui savo sveikata besirūpinančių žmonių, tačiau panašu kad jau greitai riebalai gali nusikratyti neigiamos etiketės. Pastarųjų metų tyrimai atskleidė, kad riebaliniame audinyje – gausu neįkainojamų kamieninių ląstelių, kurios gali padėti atjauninti odą, išgydyti lėtines žaizdas, panaikinti randus, koreguoti kūno kontūrus ar gydyti sunkias lėtines ligas.
 
Pasirodo, riebaliniame audinyje kaupiama ir saugoma ne tik energija, bet ir bene gausiausias žmogaus organizme kamieninių ląstelių kiekis. Kamieninė ląstelė – tai tokia ląstelė, kuri geba virsti audiniu, į kurio aplinką patenka. Iš vienos ir tos pačios ląstelės gali vystytis riebalinis, kremzlinis, kaulinis, jungiamasis ar raumeninis audinys. Ši savybė leidžia kamienines ląsteles naudoti įvairių audinių rekonstrukcijai, korekcijai bei jauninimui, taip pat įvairių lėtinių ligų gydymui.
 
Iki šiol kamieninės ląstelės buvo išgaunamos iš kaulų čiulpų. Procedūra, be abejo, buvo sudėtinga, o ištekliai labai riboti. Dar vienas būdas gauti šių ląstelių – jas užsiauginti, bet tam reikia naudoti žmogaus embrionus, o tai savo ruožtu tampa didele bioetine dilema. Kamieninių ląstelių išskyrimas iš riebalinio audinio nekelia bioetinių problemų, o ir ištekliai daugeliu atveju pakankamai gausūs.
 
Kamieninės ląstelės palyginti nesudėtingai išskiriamos iš riebalų, kuriuos plastikos chirurgai paima riebalų siurbimo metu. Pacientai dėl to gauna dvigubą naudą, nes atsikrato nepageidaujamų riebalų sankaupų ir tuo pat metu galima atjauninti veidą, padidinti ar atkurti dėl vėžio netektas krūtis, gydyti sunkiai gyjančias žaizdas, randus ar atlikti kitas procedūras, kurioms reikia kamieninių ląstelių.
 
Procedūra dažniausiai atliekama, taikant bendrinę nejautrą, t.y. pacientui miegant. Per keliasdešimt minučių plastikos chirurgas vakuuminiu siurbliu nusiurbia kelis šimtus mililitrų riebalų, kurie steriliai perpilami į specialų aparatą. Paveikti reikiamais fermentais riebalai atskiriami nuo kamieninių ląstelių, o pastarosios sukoncentruojamos keliuose mililitruose biologinio tirpalo. Galiausiai gydytojas paruoštą serumą suleidžia tam pačiam pacientui į norimą vietą arba maišo kamieninių ląstelių koncentratą su papildomai paimtomis ir specialiai paruoštomis riebalų ląstelėmis. Tokiu mišiniu galima koreguoti įvairius išorinius kūno defektus, atkurti ar didinti krūtis, sėdmenis, lyginti veido raukšles.
 
Skeptikai teigia, kad toks kamieninių ląstelių naudojimas gali sukelti nemažai komplikacijų ar net didinti vėžio riziką, tačiau iki šiol atlikti moksliniai tyrimai skelbia priešingą informaciją – komplikacijų dažnis mažesnis nei operacijose, kuriose naudojamos sintetinės medžiagos, o ir vėžio rizika dėl procedūros nedidėja.
 
Lietuvoje iš riebalų išgautos kamieninės ląstelės kol kas naudojamos tik plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje, o Pasaulyje jau atliekami tyrimai, kurių metu gydomi ligoniai, patyrę miokardo infarktą, sergantys išsėtine skleroze bei kitomis lėtinėmis autoimuninėmis ar degeneracinėmis ligomis.


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti