Apie krūtų didinimą – iš pirmų lūpų | Tautrimo Aštrausko klinika
Plastikos chirurgai Plastinės veido operacijos Plastinė chirurgija Krūtų didinimas
Naujienlaiškis
Užsisakyti / Atsisakyti
Daktaras Tautrimas Aštrauskas liepos 13 d., 14 d., 15 d. konsultuos Londone. Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731. Daktaras Tautrimas Aštrauskas rugsėjo 21 d., 22 d. konsultuos Londone, 23 d. - Piterbore.  Registracija telefonu +447774036777,  +447783533731.

Iškoti

Apie krūtų didinimą – iš pirmų lūpų

2012-08-21
Jau daugelį metų krūtų didinimo implantais tendencijos Lietuvoje mažai kuo skiriasi nuo pasaulinių. Kiek sumažėjęs procedūros populiarumas per krizės metus vėl atgavo savo apimtis ir toliau auga. Pagrindinė to priežastis – didėjantis operacijos prieinamumas ir žinios apie jos saugumą, žinoma, su kai kuriomis išimtimis (prisiminkime istoriją apie prancūziškaus PIP implantus, tačiau tai panašiau į kriminalą nei į nesėkmę ar aplaidumą). Labai stebėtis vis didesne plastinės chirurgijos invazija į viduriniąją klasę nereikėtų. Tam, be jokios abejonės, didžiulę įtaką daro žiniasklaida ir formuojamas moters įvaizdis joje. Beje, ir pačios moterys, vis labiau dominuodamos visuomenėje, taip siekia parodyti savo nepriklausomybę ir laisvę. Ar tokios tendencijos džiugina ar liūdina, šiame straipsnyje nebus nagrinėjama, tegul tai lieka kiekvienos moters asmeninio pasirinkimo reikalas, tačiau jei nuspręstumėte ryžtis tokiai procedūrai, veikiausiai būtų įdomu išgirsti, nuo ko reikėtų pradėti renkantis specialistą, implantus ar operacijos metodą.
 
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Tautrimas Aštrauskas vienas pirmųjų lietuvoje pradėjo naudoti implantus krūtų didinimui, jo sukaupta patirtimi estetinėje chirurgijoje naudojasi tiek jaunesnieji kolegos iš Lietuvos, tiek gydytojai iš kitų šalių. Pasak mediko, pasirinkimą didinti krūtis su moterimi visada reikėtų pradėti aptarti nuo klausimo - kodėl ji tam ryžtasi? Visi kiti klausimai, anot gydytojo, yra labiau techniniai ir juos vienaip ar kitaip išsprendi. “Sakyčiau, krūtų didinimas yra ideali procedūra moterims, kurios nori ištaisyti ryškią krūtų asimetriją, atkurti buvusią iki gimdymo krūtų formą ir dydį, koreguoti defektus, atsiradusius dėl įvairių igimtų ar įgytų ligų. Taip pat toms, kurios jaučiasi savimi pakankamai pasitikinčios, tačiau dėl paveldimų ypatybių jų krūtų liaukinis audinys yra hipotrofiškas, t.y. menkai išsivystęs. Reikėtų pabrėžti, kad nors krūtų didinimas daugumai moterų lemia didesnį pasitikėjimą savimi, geresnį savo kūno vertinimą ir  didesnę bendrą savivertę, tačiau tai jokiu būdu nėra panacėja, kuri galėtų išspręsti visas problemas, kylančias šeimoje, darbe ar intymiame gyvenime. Vargu, ar didesnė krūtinė padės susigrąžinti prarastą mylimąjį ar netektą darbą, bet veržliai ir savimi pasitikinčiai moteriai tai gali suteikti tikrai nemažai papildomo žavesio”, - teigia T. Aštrauskas.
 
“Kalbant apie tuos “labiau techninius dalykus”, manau, visų pirma verėtų išskirti specialistą, kuris atliks operaciją. Moteris turi pasitikėti gydytoju, ji privalo ir pati išsiaiškinti, ko nori, ir tai tinkamai perteikti chirurgui. Būna labai skaudu, kai operacija pavyksta puikiai, rezultatai atrodo tikrai geri, o pacientė pasako, kad tiesiog ne to tikėjosi. Todėl patarčiau visoms abejonių turinčioms pacientėms nebijoti išgirsti antrąją nuomonę.
 
Renkantis impantų dydį ir formą taip pat labai svarbu prašyti gydytojo pateikti keletą pavyzdžių, kaip atrodo vieni ar kiti implantai realiame organizme, ypač praėjus ūmiam pooperaciniam periodui (idealiu atveju – po 12 mėnesių). Aš visada leidžiu pasimatuoti specialią bandomąją liemenėlę ar specialia kompiuterine programa sukuriu pacientės 3D foto modelį. Palaikau ir tokią praktiką, kai pacientė į konsultaciją ateina su artimu žmogumi, kuris situaciją mato iš šalies. Geriausia, kad tai būtų sutuoktinis, bet gero patarimo galima tikėtis ir iš draugės ar mamos.
 
Moteris taip pat labai jaudinantis klausimas yra pjūvis, per kurį bus dedamas implantas. Vienareikšmiškai patarti čia negalėčiau, žinoma, yra tam tikri dėsningumai, pavyzdžiui, jei didinant krūtis norima jas nežymia pakelti, neabejotinai pjūvis turėtų būti daromas apie spenelį. Jei moteris ketina ateityje maitinti krūtimi, geriau rinktis pažasties ar pokrūtininį pjūvį. Aš pats, galima sakyti, esu pažasties pjūvio šalininkas, nors techniškai tai ir sudėtingiausias metodas, kuriam reikia  daugiau chirurgo patirties ir įgūdžių, krūtų didinimas per pažastį turi ir keletą svarbių privalumų. Svarbiausias jų – pjūvis labai gerai maskuojamas, nes daromas natūralioje odos raukšlėje, be to, randas gyja be tempimo, todėl sugijęs jis beveik nepastebimas. Kita vertus, jei sugijęs randas neatrodo labai estetiškas, visada bus galima jį išpjauti ir susiūti iš naujo, nes pažastyje yra gana didelis odos rezervas.
 
Dauguma pacienčių jau ateidamos į konsultaciją žino, kad implantas gali būti dedamas tiek po liauka, tiek po raumeniu ar fascija. Kiekvienas metodas turi savų privalumų ir savų trūkumų, tačiau šiuo klausimu patarčiau sprendimą palikti priimti chirurgui, nes per savo praktiką kiekvienas gydytojas pasirenka savo techniką pagal savus kriterijus ir ją geriausiai ištobulina. Per ilgus metus išmoksta prognozuoti operacijos rezultatus, numatyti galimas komplikacija, taisyti komplikacijų pasekmes. Čia tikrai nėra vietos eksperimentams!
 
Nepatarčiau pernelyg eksperimentuoti ir renkantis implanto gamintoją, aš pats naudoju tik aukščiausius kokybės standartus atitinkančius implantus, kurių saugumas patvirtintas kelių dešimtmečių sėkminga praktika. Taip, tai nėra pigi alternatyva, tačiau praktika rodo, kad sumokėjus kiek daugiau priimant pirmąjį sprendimą, jausčiamasi saugiau, o ir komplikacijų, kurių korekcija taip pat kainuoja, pavyksta išvengti.”
 
Plastikos chirurgas kaunietis T. Aštrauskas taip pat priduria, kad nėra dviejų vienodų atvejų, todėl ir pasirinkimas visais atvejais turėtų būti individualus – “Galutinis rezultatas visada yra gydytojo ir pacientės kompromisas” – šiltai nusišypso gydytojas.
 
    
     


Atgal
Klausk gydytojo!
 
Siųsti
Išvalyti